SZKOLENIA

AAC jako wsparcie mowy werbalnej

 

AAC jako wsparcie mówienia

Celem szkolenia jest zdobycie i poszerzenie wiedzy dotyczącej metod łączenia AAC z równoczesną pracą nad mówieniem.

Szkolenie przeznaczone dla osób pracujących z systemami komunikacji alternatywnej i wspomagającej AAC- terapeutów, nauczycieli, rodziców i opiekunów, psychologów i logopedów.

Szkolenie odbędzie się w formule online
Czas trwania szkolenia: 4 godziny zegarowe
Termin szkolenia 01.07.2020 w godzinach 18 – 22
Koszt szkolenia: 150 zł
Liczba uczestników – do 12 osób
Zapisy : aacszkolenia@gmail.com

Program szkolenia

1. Osoba mówiąca, niemówiąca czy niemowna?
2. AAC w funkcji wspomagającej mówienie -mity i fakty
3. Cechy dobrego osobistego narzędzia do komunikacji
4. Wspomagana Stymulacja Języka (Aided Language Stimulation) w praktyce
5. Określanie stopnia zrozumienia mowy przez otoczenie i dlaczego jest to istotne
6. Funkcjonalny dobór celów logopedycznych -praktyczne rozwiązania

Prowadząca :

Ewa Grzelak

Ewa Grzelak, logopeda, terapeuta AAC, szkoleniowec MÓWika, terapeuta metody PROMPT, SCERTS, glottodydaktyk. Mama jedenastoletniego Huberta, chłopca z autyzmem i apraksją mowy, użytkownika AAC. Pracuje z dziećmi z różnymi problemami związanymi z komunikowaniem się i mówieniem. W praktyce logopedycznej bazuje na wspomaganiu mówienia za pomocą komunikacji wspomagającej AAC. Ciągle pogłębia swoją wiedzę, ze szczególnym naciskiem na metody pracy z dzieckiem z autyzmem, apraksją, afazją motoryczną i zaburzeniami komunikowania się. Uczestniczka wielu szkoleń i konferencji, zarówno w Polsce jak i zagranicą.Swoją wiedzą i doświadczeniem dzieli się prowadząc swoją stronę internetową www.aac.info.pl oraz spotkania, prelekcje i szkolenia dla rodziców i specjalistów.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Administratorem danych osobowych jest Ewa Grzelak, z siedzibą w Gułtowach przy ulicy Wiejskiej 26. W sprawach związanych z przetwarzaniem danych osobowych należy kontaktować się za pomocą adresu: aacszkolenia@gmail.com lub telefonicznie: 506855994. Przetwarzamy Państwa dane osobowe wyłącznie w celu wykonania zadań statutowych Administratora. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji w/w zadań. Poza odbiorcami Administrator nie powierza Państwa danych innym podmiotom. Mają Państwo prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia i wniesienia sprzeciwu. Mają Państwo prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego, tj. Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Mogą to Państwo zrobić, jeśli uznają, że przetwarzamy dane osobowe z naruszeniem przepisów prawa. Dane osobowe przechowujemy przez okres niezbędny do wykonania zadań Administratora oraz realizacji obowiązku archiwizacyjnego, które wynikają z przepisów prawa.

Podstawa prawna: rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (Dz. Urz. UE L 119 z 4.05.2016).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>