SYMBOLE PCS

Symbole PCS są jednymi z bardziej znanych systemów symboli dzięki popularności programu „Boardmaker”. Symbole zostały stworzone przez firmę Mayer Johnson i jest ich ok 7 tys. Są one kolorowe ( można drukować też wersję czarnobiałą) i dość szczegółowe. Program Boadmaker kosztuje ok 3 tys zl. Z internetu można natomiast pobrać próbną 30 dniową wersję darmową.

http://www.mayer-johnson.com/downloads/trials/

Po upływie tego czasu wszystkie tablice z symbolami, pomoce itp. nie będą się otwierać gdyż zapisywane są one w formacie obsługiwanym tylko przez ten program. Aby móc dłużej korzystać z symboli polecam wydrukować je a następnie zeskanować i przechowywać w ten sposób w komputerze. Niestety po upływie 30 dni nie będziemy mieć możliwości dostępu do programu.

Bardzo częstą pomyłką, która zdarza się nawet terapeutom jest mylenie symboli PCS z metoda pracy dowolnymi symbolami czyli protokołem PECS. Metoda PECS jest opisana osobno w dziale PECS.

Tu znajdują się przykładowe symbole z systemu PCS

http://www.aac.org.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=58:pcs-broszura&catid=47:ksiki&Itemid=115

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>